Alternative flash content

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Jesenné interierové novinky PDF Tlačiť E-mail

tre2Jesenné interiérové novinky. Na konci augusta boli vo Frankfurte predstavené nové jesenné trendy interiérového dizajnu pre tento rok. Tak nejako sme dúfali, že sa stále budú držať v príjemných farbách prírody a útulného štýlu, avšak toto sme nečakali !

Posledný augustový týždeň sa do Frankfurtu prišli predstaviť návrhári z celého sveta a priviezli so sebou nápady, ktoré prekvapili väčšinu návštevníkov výstavy. Vzhľadom k tomu, že sa neustále odpútavame od prírody a vydávame sa smerom k technológiám, bola tu akási nevypovedaná prosba o útulný domov a klasické línie a toľko obľúbené Art Deco a Vintage, možno v trochu modernejšom kabáte. Návrhári sa však inšpirovali ultramoderným poňatím interiéru, ktoré vyzerali úžasne na fotografiách a v katalógoch, domov si ich však prinesie málokto.

Nový trend velí urobiť si z domu laboratórium!
Áno, je to tak. Studené a hygienicky čisté laboratórium, kde nie je miesto na zbytočnosti a drobnôstky. Strohý až sterilizovaný dizajn, ktorý ide ruka v ruke s rozvojom sociálnych sietí. Domácnosti sa majú obliecť do futuristického retra s maximálne lesklým povrchom vyblednutých farieb. A každý kúsok nábytku musí byť recyklovateľný.

I keď sa na veľtrhu našlo pár kúskov, ktoré si uchovali svoj pôvodný štýl, do ultramoderny sa nehodí. Nevieme odkiaľ dizajnéri čerpali inšpiráciu, ale tentokrát nás sklamali. Štýl, ktorý ponúkli sa hodí skôr do moderných firemných budov, než do bytov.